Ćwiczenia wzroku a Lutenea?

preparat wspomagający wzrok

preparat wspomagający widzenie LuteneaWzrok to jeden z najważniejszych zmysłów, który pozwala na odebranie obrazu otaczającego nas świata. Z tego też powodu dbałość o narząd wzroku jest niezmiernie istotna. Właściwa ochrona i pielęgnacja oczu zapewni nam dobre widzenie przez długie lata.  W zachowaniu dobrego wzroku pomagają nam także codzienne zachowania. Do najbardziej wpływających na wzrok czynności zalicza się zachowanie odległości od monitora na poziomie 40-50 cm, oglądanie telewizora lub komputera przy włączonym świetle, regularne mruganie, czytanie w pozycji siedzącej, używanie okularów przeciwsłonecznych czy stosowanie okularów korekcyjnych tylko w ostateczności.

Jakie ćwiczenia wspomagają wzrok?

Dobrą wiadomością jest fakt, że oczy można ćwiczyć. Do podstawowych i ogólnie znanych ćwiczeń na wzrok zalicza się tzw. palmowanie, czyli zasłanianie oczu dłońmi(z poprzedzającym tą czynność pełnym rytuałem rozgrzewania dłoń czy komfortowego ułożenia łokci). Wystarczające są także ćwiczenia, które polegają na przesuwaniu oczu w prawo i lewo aż do momentu zmęczenia. Do ćwiczeń wzroku zalicza się także zaciskanie oczu czy patrzenie na przemian blisko i daleko. Według ekspertów największym problemem dla oczu jest stałe napięcie i dlatego powinno się jak najczęściej wykonywać ćwiczenia rozluźniające.

Czy ćwiczenia wzroku i Lutenea poprawią ostrość wzroku?

Warto podkreślić, że zanim zaczniemy ćwiczenia wzroku trzeba mieć świadomość, że na czas ćwiczeń należy ściągnąć okulary lub soczewki kontaktowe, aby oczy miały swobodę. Kolejną zasadą jest regularność ćwiczeń powinny one zajmować, co najmniej pół godziny dziennie, przy czym na każde ćwiczenie należy poświęcić od 3–5 minut. Są to ćwiczenia pomocne dla osób cierpiących z powodu:

  • krótkowzroczności,
  • dalekowzroczności,
  • astygmatyzmu,
  • zespołu suchego oka czy
  • bólu oka.

Ćwiczenia oka dają efekt, jeśli z nimi pójdą w parze takie elementy naszego życia jak odpowiednia dieta, eliminacja stresu czy odprężenie całego ciała. Przede wszystkim ćwiczenia usprawniają wzrok i pozwalają cieszyć się nim przez dłuższy okres czasu. Okulary rozleniwiają oko i nie są w stanie poprawić wzroku, a według niektórych okulistów słabe mięśnie gałki ocznej są przyczyną krótkowzroczności jak i nadwzroczności. Odpowiednio wykonywane ćwiczenia i właściwie dobrany preparat mogą polepszyć widzenie. Odpowiednim produktem wydaje się być Lutenea (posiadająca w swym składzie najważniejsze substancje dla oka), która łącznie z ćwiczeniami na pewno przyśpieszy regenerację wzroku. Ćwiczyć wzrok należy już w chwili, gdy poczuje się jakikolwiek dyskomfort oczu(zaczerwienienie, łzawienie czy pieczenie).

Jak wzbogacić dietę na poprawę wzroku?

Wiadomo jest, że o kondycję oczu można zadbać od wewnątrz dzięki odpowiedniej diecie. Właściwie dobrana dieta może rozwiązać takie problemy ze wzrokiem jak:

  • pogorszenie widzenia w ciemności,
  • piasek pod powiekami,
  • zmęczenie oczu.

Nadwyrężamy możliwości naszych oczu poprzez pracę przy komputerze, długie czytanie książek czy oglądanie telewizji. Tymi czynnościami sprawiamy, że pojawia się ból lub zmęczenie oczu, pogorszenie ostrości widzenia i inne kłopoty z oczami. Kłopoty ze wzrokiem dotykają w szczególności diabetycy oraz osoby, które cierpią na zaćmę lub jaskrę. Z tego powodu ważne jest, aby gałka oczna była odpowiednio odżywiona. Z tej przyczyny chcąc zachować sokoli wzrok warto zadbać o codzienną dietę bogatą w antyoksydanty i witaminy. Zgodnie z taką dietą do każdego posiłku powinno się dodać porcję warzyw i owoców. Taka dieta powinna wykluczać tłuste mięso i wędliny oraz słodycze, które mają sporo kwasów tłuszczowych trans, które podnoszą ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej (AMD).Warto wiedzieć jakie składniki pożywienia przynoszą korzyść oczom i tak witaminy z grupy B łagodzą objawy przemęczenia oczu, wspomagają pracę nerwu wzrokowego i poprawiają ostrość widzenia. Natomiast nabiał wspomaga widzenie o zmierzchu, a barwniki z jagód czy borówek są polecane na lepsze ukrwienie. Dla ochrony siatkówki polecane są warzywa zielone i żółte, które stanowią naturalne źródło luteiny i zeaksantyny.  Z kolei kwasy omega-3 zabezpieczają oczy przed wysuszeniem. Niewłaściwa dieta została określona jedną z przyczyn pojawienia się chorób oczu(w tym wynikających z upływającego czasu).

Lutenea rozwiązaniem kłopotów ze wzrokiem?

Preparat Lutenea jest źródłem składników najbardziej potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania wzroku. Są to takie elementy jak luteina i zeaksantyna, cynk i witaminy z grupy B. W przypadku spożywania kapsułek Lutenea należy poczekać na efekty stosowania, które będą pojawiały się stopniowo od momentu zażycia pierwszej kapsułki. Na pewno szybciej znikną kłopoty z zaczerwienieniem niż kłopoty z ostrością widzenia. Dlatego też istotna jest regularność stosowania jak i skończenie pełnej kuracji bez przerwy. Według ekspertów odpowiednie nasycenie potrzebnymi substancjami oka(jak luteina czy cynk) może zapobiec wielu chorobom lub minimalizować już odczuwane problemy ze wzrokiem. Połączenie odpowiedniego preparatu z ćwiczeniami może przynieść zaskakujące rezultaty w wielu przypadkach.

Źródło https://pl.wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *